εικόνα Viber 2024 01 29 16 54 50 298logosbeneficaireserasmusright en e1598623448762 768x222 1

Στο πλαίσιο του εγκεκριμένου Ευρωπαϊκού προγράμματος μαθησιακής κινητικότητας Erasmus+ ΚΑ122-SCH που υλοποιούμε, με τίτλο «Τα μυαλά είναι σαν τα αλεξίπτωτα. Λειτουργούν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά…(Frank Zappa). Διευρύνουμε τους ορίζοντές μας, αποκτούμε ανοικτή σκέψη, λύνουμε συγκρούσεις, γινόμαστε καλύτεροι άνθρωποι, καλύτεροι εκπαιδευτικοί με χαρούμενους μαθητές.», επτά μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας μαζί με τρεις καθηγήτριές τους, ξεκινούν με ενθουσιασμό το ταξίδι τους στην Κύπρο συμμετέχοντας σε ομαδική κινητικότητα για μαθητές.
Το πρόγραμμά τους περιλαμβάνει παρακολούθηση μαθημάτων, συναντήσεις και δραστηριότητες με μαθητές του Θέκλειου Γυμνασίου της Λεμεσού, γνωριμία με την πόλη της Λεμεσού, επίσκεψη και περιήγηση στη Λευκωσία, και σύντομη βόλτα στη Λάρνακα!
Όλοι είναι κατενθουσιασμένοι και περιμένουν με ανυπομονησία να ζήσουν αξέχαστες στιγμές, να συναντήσουν καινούργιους φίλους, να γευτούν υπέροχες γεύσεις και να δούνε πανέμορφα μέρη!
Ανοίγουμε λοιπόν τα αλεξίπτωτά μας (δηλαδή… τα μυαλά μας!), διευρύνουμε τους ορίζοντές μας και φεύγουμε για Κύπρο!!
Η παιδαγωγική ομάδα